Koło Naukowe PWr in Space

Koło Naukowe PWr in Space, realizuje projekt PoliWRocket przy Wydziale Mechanicznym na Politechnice Wrocławskiej. Organizacja zrzesza miłośników rakiet, technologii kosmicznej oraz eksploracji kosmosu.
Osoby przynależące do zespołu liczącego około 30 członków, mają okazje rozwijać swoje zainteresowania, zdobywać fachową wiedzę i zbierać cenne doświadczenia. Mimo krótkiego stażu drużyna ma już na koncie wiele osiągnięć, a z roku na rok rozwija się coraz prężniej, zyskuje coraz większy rozgłos i zainteresowanie. Każdy następny podejmowany projekt jest ambitniejszy, a stawiane cele coraz wyższe i bardziej wymagające.
Do osiągnięć koła należy zaprojektowanie i zbudowanie są trzech rakiet między innymi R1 Micro, R2 Setka i R3 Dziewięćdziesiątka Dziewiątka. Każda z nich była konstruowana z ogromnym zapałem i pasją. Obecnie realizowana jest kolejna rakieta R4, napędzana silnikiem hybrydowym, z którą zespół weźmie udział w międzynarodowych zawodach Spaceport American Cup 2020 w Stanach Zjednoczonych. U ubiegłorocznej edycji konkursu udało się zdobyć piąte miejsce w kategorii silników hybrydowych. Planowany jest udział w kolejnej edycji zawodów i walka o jeszcze lepsze rezultaty.